U-2412547
Prekinis ženklas
Prekės kodas
B22JH
Tiekėjo prekės aprašymas
Switch: toggle; Pos: 2; DPDT; ON-ON; 0.1A/28VAC; 0.1A/28VDC; B; THT
Naudinga informacija
Tiekėjo specifikacijos
Product code
B22JH
Supplier's product code
Product ID
U-2412547
AC contacts rating @R
0.1A / 28V AC
Actuator material
brass
Body dimensions
8.8x13.88x8.8mm
Body material
polyamide
Contact material
copper
Contact plating
gold-plated
Contacts configuration
DPDT
DC contacts rating @R
0.1A / 28V DC
Electrical life
50000 cycles
Illumination
none
Kind of material
fiber glass reinforced
Kind of toggle
round
Leads
for soldering
Lever length
6.3mm
Manufacturer
NKK SWITCHES
Manufacturer series
B
Max. contact resistance
:50mΩ
Mechanical durability
100000 cycles
Min. insulation resistance
500MΩ
Mounting
THT
Number of positions
2
Number of terminals
6
Operating Force
1.84N
Operating temperature
-30...85°C
Poles number
2
Stable positions number
Switching method
ON-ON
Terminal pitch
2.54mm